Loading...

Kurumsal

Hakkımızda

            Firmamız kurulduğu tarih olan 04 Haziran 2015'ten itibaren savunma sanayinde kamu kuruluşlarına ve özel sektöre hizmet vermektedir. Hem yurt içi hem de yurt dışı kaynaklardan tedarik faaliyetleri aynı zamanda savunma ve güvenlik alanında ihtiyaç duyulan kritik malzemelere yönelik üretim faaliyetleri gerçekleştirmektedir. Firmamız, teknolojik ve elektronik malzeme tedarikinin yanında ARGE ve milli üretim faaliyetlerine özel önem vermektedir. Bu kapsamda firmamız tarafından kısa sürede milli olarak tasarımı yapılan, geliştirilen malzemelerin ve sunulan hizmetlerin listesi aşağıda sunulmuştur. Söz konusu ürün ve hizmetler yurt içinde savunma sanayinde faaliyet gösteren kurum veya şirketlerin teminini sağlayamadığı savunma ve güvenlik kurumlarımız açısından kritik öneme haiz harekat ihtiyaçlarıdır. Firmamızın tasarımını ve üretimini yapmış olduğu söz konusu malzemeler ve sunduğu hizmetler sayesinde ülkemizin yurt dışı bağımlılığı azaltılmış ve kamu kaynaklarının yurt içinde kalması sağlanmıştır. Ayrıca ülkemizin savunma ihtiyaçları çok kısa süre içerisinde karşılanarak, harekât kabiliyetimizin ihtiyaç duyulan seviyede tutulabilmesine ciddi katkı sağlanmıştır. 

                   Söz konusu ARGE ve üretim faaliyetlerinin yanında firmamız faaliyetini sürdürdüğü yaklaşık üç yıllık süre içerisinde 900 kalemden fazla malzemenin tedarikini yaparak Silahlı Kuvvetlerin ilgili birliklerine teslimatını gerçekleştirmiştir.

                Bunun yanı sıra firmamızca aktif ve pasif birçok elektronik komponentin toptan ve perakende satışı yapılmaktadır. Ankara'da elektronik piyasasının kalbi olan Konya Sokakta, Alkan Elektronik Plaza'da; Güç Yarı İletkenleri, Pasif Komponentler, Elektromekanik Komponentler, LCD & TFT ekranlar, Bataryalar, Güç Kaynakları , Adaptörler, Radyo Frekans, Entegre Devreler, Micro İşlemciler, Konnektörler, Kablolar, vb. ürünleri kapsayan çok geniş bir ürün yelpazesiyle bu hizmet sizlere ulaştırılmaktadır.

            Firmamız personel profilinde ağırlıklı olarak elektronik mühendisleri ve elektronik teknisyenleri yer almaktadır.

           ALKAN TEKNOLOJİ ELEKTRONİK SAN.TİC.LTD.ŞTİ. firması olarak; ülke menfaatlerini her türlü menfaatten üstün tutarak, savunma ve güvenlik kurumlarımıza, aynı zamanda ülkemize hizmet etme azim ve gayretini taşımaktayız. Çalışmalarımıza ve yatırımlarımıza bu duygu ve düşünceler doğrultusunda devam etmekteyiz. 

ALKAN TEKNOLOJİ TARAFINDAN MİLLİ İMKANLARLA ÜRETİM VEYA ONARIMI YAPILAN MALZEMELER